Aktualności

Podsumowanie działań „Bezpieczne przejście”

Data publikacji 24.03.2017

W czwartek żuromińscy policjanci po raz kolejny prowadzili działania „Bezpieczne przejście”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych w rejonach przejść dla pieszych oraz ograniczanie wykroczeń popełnianych przez pieszych i na szkodę pieszych.

Przez cały czwartek policjanci z Rewiru Ruchu Drogowego żuromińskiej Komendy prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych. Funkcjonariusze prowadzili działania w rejonach przejść dla pieszych, gdzie szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez kierowców na szkodę pieszych oraz na wykroczenia, których dopuszczali się piesi.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 5 wykroczeń. Do najczęstszych wykroczeń należały: naruszenie zakazu zatrzymania pojazdu na przejściu dla pieszych oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tymi przejściami , przekraczanie dozwolonych prędkości na terenie zabudowanym, co w przypadku pojawienia się pieszego na przejściu stanowi zagrożenie, gdyż kierowca w tym przypadku nie jest w stanie dostatecznie zredukować swojej prędkości. Policjanci  ujawnili 2 wykroczenia popełniane przez pieszych - niestosowali się do sygnalizacji świetlnej.

Należy pamiętać, że piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo oraz tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

Działania  „Bezpieczne przejście” są realizowane cyklicznie przez mundurowych i będą kontynuowane.

mł. asp. Tomasz Wnuk

Powrót na górę strony