Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” – spotkanie policjantów z uczniami

Wraz z nowym rokiem szkolnym policjanci cyklicznie prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przemieszczającym się do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Żurominie sierż. szt. Tomasz Łopiński i sierż. Przemysław Żochowski w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili w dniu 18.09.2018r. przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Żurominie. Zorganizowali zajęcia teoretyczno-praktyczne dla dzieci. Przybliżyli zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby a także omówili zagadnienia związane z ruchem drogowym, w tym elementarne zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym w obszarze zabudowanym i poza.

Następnie przedszkolaki razem z policjantami udali się na przejście dla pieszych, gdzie odbyły się praktyczne ćwiczenia na pasach. Policjanci pomagali przechodzić przez jezdnię i dbali, aby każde dziecko w prawidłowy sposób reagowało na drodze. Dzieci z dużym zaangażowanie brały udział w zajęciach i chętnie odpowiadały na pytania.
Organizowanie akcji policji i wdrażanie programów profilaktycznych przy współpracy z innymi podmiotami ma na celu wykształcenie w społeczeństwie właściwych postaw w przypadku zaistnienia różnego typu nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji już od najmłodszych lat.

sierż. szt. Monika Ejnik

 

Powrót na górę strony