Aktualności

Podsumowanie działań "Znicz 2016"

Data publikacji 04.11.2016

Do końca dnia 2 listopada 2016 roku trwały działania prewencyjno – kontrolne policji pn. ZNICZ 2016. Policyjne patrole czuwały przede wszystkim nad bezpieczeństwem podczas powrotów ze świątecznego weekendu. Ostatni dzień prowadzonej akcji przebiegł spokojnie. W sumie, od początku długiego weekendu policjanci ukarali mandatami 83 osoby, w tym 5 pieszych. Odnotowano 4 kolizje drogowe. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Ujawniono jednego kierującego w stanie nietrzeźwości oraz jednego kierującego po użyciu alkoholu.

Od 28 października do 2 listopada, podczas akcji ZNICZ, prowadzonej na drogach całego powiatu żuromińskiego, policjanci ruchu drogowego ukarali mandatami 83 osoby, w tym 78  kierujących pojazdami i 5 pieszych. Oraz zatrzymano 2 uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości o 51 km/h w obszarze zabudowanym.

Głównymi przewinieniami kierujących była nadmierna prędkość, niestosowanie pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowe zachowanie kierującego względem pieszych. Wykroczenia popełnione przez pieszych to głównie przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Podczas działań nie odnotowano żadnego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem pieszego lub rowerzysty. Policjanci wyjeżdżali do 4  kolizji drogowych. Ich przyczynami było najczęściej nieostrożne wykonywanie manewrów oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

 Na drogach całego powiatu żuromińskiego policjanci prowadzili także działania polegające na kontroli stanu trzeźwości kierujących. W sumie przeprowadzono 261 takich kontroli. W ich trakcie ujawniono 1  kierującego w stanie nietrzeźwości i jednego po użyciu alkoholu.

mł. asp. Tomasz Wnuk

Powrót na górę strony