Aktualności

Żuromińscy stróże prawa zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji

W czwartek, tj. 12.04.2018 r. przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Żurominie wzięli udział w XVI Targach Pracy i Edukacji. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie. Punkt informacyjny żuromińskiej komendy cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Stoisko informacyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych osób, które zadawały pytania o służbę w Policji.  Mundurowi informowali o warunkach, jakie musi spełniać kandydat na policjanta oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji. Zainteresowane pracą w policji osoby otrzymały materiały informacyjne na temat procesu rekrutacji.
Młodzież mogła zobaczyć jak wygląda walizka technika kryminalistyki i ukryte w niej nietypowe narzędzia oraz proszki, które są niezbędne w wykonywaniu czynności na miejscu przestępstwa.

W czasie trwania targów policjanci przypominali również zgromadzonym o funkcjonowaniu aplikacji Moja Komenda i zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających młodych ludzi.

 

st. sierż. Monika Ejnik

 

Powrót na górę strony