Debata społeczna w Żurominie - Aktualności - KPP w Żurominie

Aktualności

Debata społeczna w Żurominie

W czwartek /16.11/ w sali wystawowej Żuromińskiego Centrum Kultury w Żurominie odbyła się debata społeczna przedstawicieli Policji i samorządu z mieszkańcami powiatu żuromińskiego. Podczas spotkania omówiono stan bezpieczeństwa, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację Moja Komenda oraz rolę dzielnicowego w kształtowaniu bezpieczeństwa w lokalnym środowisku.

Debata społeczna odbyła się pod hasłem „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy, przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, instytucji, placówek edukacyjnych współpracujących z żuromińską Policją oraz lokalne media.

Debata społeczna była okazją do rozmowy z mieszkańcami o występujących zagrożeniach i problemach w ich najbliższym otoczeniu.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie Pana insp. Witolda Lemańskiego. W pierwszej części spotkania Komendant  przedstawienie stanu bezpieczeństwa  na terenie powiatu żuromińskiego oraz założeń programu „Dzielnicowy bliżej nas” który przybliża rolę dzielnicowego w kształtowaniu bezpieczeństwa w lokalnym środowisku . Następnie głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Piotr Ruszkowski. Naczelnik omówił sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda.  

W trakcie spotkania uczestnicy debaty wypełnili anonimowe ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa oraz oczekiwań wobec Policji. 

Powrót na górę strony