Aktualności

Z SENIORAMI O ZAGROŻENIACH DOTYCZĄCYCH OSZUSTW I BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

Data publikacji 17.10.2017

Policjanci z żuromińskiej komendy przestrzegali osoby starsze przed zagrożeniami. Mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oszustwach, którymi posługują się sprawcy, a także konsekwencjach prawnych wynikających z podpisywania umów i wpuszczania do domów nieznajomych. Żuromińscy policjanci w ten sposób chcą zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych.

Spotkanie pn. „Seniorze uważaj na kieszonkowców” , odbyło się dziś /17.10/ w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Żurominie. Tam żuromińscy policjanci przeprowadzili spotkanie z seniorami. Miało ono na celu przekazanie osobom starszym niezbędnej wiedzy, dzięki której zwiększy się ich bezpieczeństwo.

Na początku policjant opowiedział o popularnych metodach działania przestępców i oszustwach metodą „na wnuczka” , „na policjanta” oraz jak ustrzec się przed kradzieżami kieszonkowymi. Podczas spotkania ostrzegano, aby osoby starsze nie przekazywały żadnych kwot pieniędzy obcym osobom, a także nie ulegały namowom na oferowane transakcje. Omówiono prawne konsekwencje podpisywania umów, właściwe zachowanie w placówkach bankowych, bankomatach, a także w środkach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusz ostrzegał również o niewpuszczaniu do domu nieznanych osób.

Dodatkowym punktem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym w ramach działań „Widoczny na drodze- bezpieczny po zmroku”. W szczególności poruszono tematykę związaną z noszeniem elementów odblaskowych oraz bezpiecznym zachowaniem na przejściach dla pieszych. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, które mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Każdy z seniorów na koniec spotkania otrzymał od dzielnicowego element odblaskowy. 

Powrót na górę strony