Podsumowanie działań "Smog" - Aktualności - KPP w Żurominie

Aktualności

Podsumowanie działań "Smog"

Data publikacji 01.09.2017

W środę /30.08/ policjanci z żuromińskiej drogówki przeprowadzili działania o nazwie "Smog". Celem działań było wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie szczególnie z nadmierną emisją spalin. Policjanci z drogówki skontrolowali 30 samochodów.

Funkcjonariusze za pomocą dymomierza i analizatora spalin sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Podczas środowych działań brało udział 6 funkcjonariuszy RRD z żuromińskiej komendy. Stróże prawa skontrolowali 30 pojazdów – 8 pojazdów z silnikiem diesla, 7 pojazdów benzynowych onatomiast 15 pojadom skontrolowano dopuszczalną normę hałasu emitowanego przez samochody. Podczas powyższych działań tym razem nie ujawniono żadnego wykroczenia co bardzo dobrze świadczy o kierowcach powiatu żuromińskiego i nie tylko.

Prowadzone działania miały również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

 

 

st.asp. Robert Wierciński

 

Powrót na górę strony