Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „Prędkość” na drogach naszego powiatu

Data publikacji 31.07.2017

Nadmierna prędkość to nadal jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Zmniejszenie skali tego zagrożenia należy do podstawowych zadań policjantów ruchu drogowego, dlatego działania „Prędkość" to cyklicznie prowadzone akcje policji. Ostatnia trwała przez cały miniony weekend.

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu wyszkowskiego policjanci drogówki prowadzili działania prewencyjno-kontrolne "Prędkość". W tym czasie mundurowi skontrolowali ponad 90 pojazdów. Prawie połowa z prowadzonych kontroli związana była z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

 

Takie akcje mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym, ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy drogowe, a także wyrabiania u kierujących świadomości, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Powrót na górę strony