Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Prędkość”

Data publikacji 18.07.2017

Nadmierna prędkość to nadal jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Zmniejszenie skali tego zagrożenia to jedno z podstawowych zadań policjantów ruchu drogowego, dlatego działania „Prędkość", to jedna z cyklicznie prowadzonych akcji. Ostatnia trwała przez cały miniony weekend.

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu wyszkowskiego policjanci drogówki prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. "Prędkość". W tym czasie skontrolowali 114 pojazdów. W 70 przypadkach kontrole związane były z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości przez kierujących. 2 z nich straciło prawa jazdy na trzy miesiące za jazdę z prędkością o ponad 50km/h więcej niż jest to dozwolone w obszarze zabudowanym.

Takie akcje mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym, ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy drogowe, a także wyrabiania u kierujących świadomości, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Powrót na górę strony