Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 700 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 14.07.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców pow. wyszkowskiego. Jest to narzędzie, które zachęca ludzi do reagowania na różnego rodzaju zagrożenia m.in. do zwracania uwagi na to, co dzieje się w okolicy naszego miejsca zamieszkania. Po ponad 10 miesiącach funkcjonowania KMZB zostało wprowadzonych prawie 700 zgłoszeń.

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Bezpieczeństwo ma wpływ na nasze funkcjonowanie w codziennym życiu. Jednym z narzędzi, które ma przybliżyć Policję do obywatela jest właśnie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zachęca do reagowania, do zwracania uwagi na to, co dzieje się w okolicy naszego miejsca zamieszkania, miejsca pracy oraz wszędzie tam, gdzie widzimy zagrożenie. Narzędzie to pozwala na wymianę informacji pomiędzy obywatelem, a Policją oraz zidentyfikowanie różnego rodzaju zagrożeń.

Najwięcej zgłoszeń w powiecie wyszkowskim dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości – 265, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 173 oraz nieprawidłowego parkowania – 106.

Przypominamy, że KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Powrót na górę strony