Pierwszy lipcowy weekend za nami. - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy lipcowy weekend za nami.

Data publikacji 04.07.2017

Podczas weekendowych działań pod nazwą „ Stop Trzeźwość „ przeprowadzonych przez policjantów KPP Wyszków, w szczególności WRD , policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących z czego jeden to sprawca zdarzenia drogowego.

Należy pamiętać, że wsiadając za kierownicę na tzw. podwójnym gazie, narażamy nie tylko siebie na utratę zdrowia i życia,  ale również innych uczestników ruchu drogowego.

W dniu 01.02.2017 roku w godzinach rannych w Wyszkowie na  ul. Białostockiej  policjanci WRD KPP Wyszków zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy m-ki Citroen Xsara, którego kierującym okazał się  20-letni mieszkaniec gm.  Brańszczyk będący  w stanie nietrzeźwości. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w organizmie wykazało  około 1 promila. Ponadto w/w przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi .

W nocy z 01/02 lipca 2017 roku  policjanci WRD KPP Wyszków zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem m-ki Volkswagen Caddy. 29 letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego, kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy wykazało około 0,5 promila.

W dniu 02 lipca 2017 roku w miejscowości Tulewo po godzinie 20 tej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego. Na prostym odcinku drogi o suchej nawierzchni, asfaltowej, kierujący pojazdem   marki Daewoo Lanos  41 letni mieszkaniec gminy Wyszków  wyjeżdżając z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Audi, 22 letniemu mieszkańcowi gminy Wyszków , w wyniku czego doprowadził do zdarzenia drogowego. Sprawca kolizji to 41 letni mężczyzna, którego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 3 promile. W wyniku powyższego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Dalsze czynności w powyższych sprawach prowadzi KPP Wyszków. Kierującym w stanie nietrzeźwości którzy posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi – zostały zatrzymane prawo jazdy.

 

Powrót na górę strony