Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Data publikacji 30.06.2017

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia na przejściu dla pieszych 87 latki. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

Wczoraj (29.06.) około godziny 8:30 w Bielinie doszło do wypadku drogowego, w którym poszkodowana została 87 letnia piesza. Kobieta na przejściu dla pieszych potrącona została przez skodę, którą kierował 66 mieszkaniec Warszawy. Piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana pogotowiem lotniczym do szpitala. Dalsze czynności w sprawie tego wypadku prowadzą wyszkowscy policjanci.

Policjanci przypominają kierowcom, że znak D-6 „Przejście dla pieszych”, jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że dojeżdża do przejścia ale też zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. O ostrożności nie mogą zapominać też piesi. Nie rozejrzenie się i nagłe wtargnięcie na jezdnię kończy się często bardzo tragicznie.  

Pamiętajmy zatem, że tylko rozsądne zachowania każdej ze stron prowadzą do uniknięcia poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Powrót na górę strony