Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oznakuj swój rower

Data publikacji 19.06.2017

Trwa policyjna akcja znakowania rowerów. Właściciele dwóch kółek, mieszkańcy naszego powiatu mogą zgłaszać się do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Głównym celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery.

Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower !!! Pod takim hasłem wraz z rozpoczęciem sezonu ruszyła akcja znakowania rowerów. Celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery.

Rower można oznakować w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie przy ul. Kościuszki 13, w każdy czwartek  w godzinach 9:00-15:00.

Procedura programu polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką informującą o dokonaniu oznakowania roweru.

Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia) i      dowodu zakupu (paragon lub faktura, umowa kupna – sprzedaży).      

Policjanci apelują do właścicieli rowerów o właściwe zabezpieczenie.

Aby przeciwdziałać kradzieży:

- oznakuj swój rower, gdyż brak cech identyfikacyjnych uniemożliwia często ustalenie właściciela odzyskanego roweru,

- zanotuj markę i typ, zrób zdjęcie roweru,

- przy zakupie roweru pamiętaj, aby sprzedawca zawsze wpisał do karty gwarancyjnej numer seryjny roweru który kupujesz,

- zaopatrzmy się w solidne zabezpieczenie,

- nie pozostawiaj swojego jednośladu bez opieki w miejscach o dużym natężeniu ruchu, jeżeli musisz go zostawić, załóż tzw.

  „blokadę” i staraj się mieć go na widoku,

- zwróć uwagę na osoby obce kręcące się po klatkach schodowych, zainteresuj się nimi, zapytaj czego lub kogo szukają,  

  przyjrzyj się im, zapamiętaj ich wygląd. Twoje spostrzeżenia mogą być pomocne przy ustaleniu tożsamości ewentualnych złodziei,

- nie dawaj nieznajomym przejechać się twoim rowerem,

- nie kupuj okazjonalnie roweru od nieznanej osoby – może być kradziony.

Powrót na górę strony