Aktualności

Wiosenne prace rolników. Na drogach pojawi się więcej maszyn rolniczych

Data publikacji 26.03.2023

Niebawem na polach rozpoczną się wiosenne prace polowe. Drogami poruszać się będą ciągniki z maszynami rolniczymi. Apelujemy do kierujących sprzętem rolniczym oraz samochodami o szczególną ostrożność, wyrozumiałość, a także wzajemną życzliwość.

Ciągniki i zamontowane do nich maszyny rolnicze są  niejednokrotnie dużych rozmiarów i przemieszczają się z małą prędkością. Wówczas tworzy się długa kolumna samochodów usiłujących je wyprzedzić. W takiej sytuacji kierowcy aut muszą zachować szczególną ostrożność. Apelujemy do kierowców o wzajemną cierpliwość i wyrozumiałość.

Przypominamy, że kierujący ciągnikami rolniczymi po drogach publicznych mają takie same obowiązki jak inni kierowcy. Głównie dotyczy to posiadania aktualnych badań technicznych pojazdów, sprawnego oświetlenia oraz trzeźwości kierującego. Osoby prowadzące maszyny rolnicze jeżeli mają możliwość mogą zjeżdżać na prawe pobocze aby przepuścić innych kierujących. Kierowców aut prosimy o unikanie pośpieszania operatorów maszyn za pomocą świateł czy klaksonów.

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony