Aktualności

Sprawdź trzeźwość w komendzie Policji - bądź odpowiedzialnym kierowcą

Data publikacji 24.03.2023

Rozpoczyna się weekend, dlatego wyszkowscy policjanci przypominają, że w holu budynku Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości do dyspozycji jest alkomat. To urządzenie dostępne jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości. Policjanci zachęcają do korzystania z tego urządzenia, aby wcześniej zanim wsiądziemy za kierownicę sprawdzić czy w naszym organizmie nie ma już alkoholu. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia "mocnych" trunków w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu!

Z alkomatu zamontowanego w siedzibie wyszkowskich policjantów skorzystało już wiele osób. Największym „powodzeniem”  urządzenie cieszy się właśnie podczas weekendu. Wiele osób, co jest wyrazem ich świadomości i odpowiedzialności, sprawdza stan trzeźwości zanim wsiądzie za kierownicę pojazdu. Dzięki takiej postawie my, członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni. Dlatego policjanci zachęcają do korzystania z urządzenia, które dostępne jest dla mieszkańców przez całą dobę.

Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia "mocnych" trunków w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu.

Wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu.

Przypominamy, że jazda będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności!

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony