Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyszkowski Głos Profilaktyki

Blisko 500 uczniów z wyszkowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w zorganizowanym przez Gminę Wyszków i Policję - Wyszkowskim Głosie Profilaktyki.

PaTosferą ulicami Wyszkowa rozpoczął się 1. czerwca Wyszkowski Głos Profilaktyki. Około 500 uczniów wyszkowskich szkół gimnazjalnych i pondgimnazjalnych z hasłami promującymi modę na życie bez uzależnień przeszło sprzed urzędu Miasta i Gminy Wyszków do hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Inicjatorami Wyszkowskiego Dnia Profilaktyki był Urząd Miejski w Wyszkowie przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wyszkowie, którzy od lat wspierają i koordynują na szczeblu lokalnym działania w ramach programu KGP „ Profilaktyka a Ty”.

W programie przygotowanym przez organizatorów znalazły się m.in. spektakl profilaktyczny pt. „Drama” wystawiony przez młodych aktorów teatru Farsa, pokaz klas mundurowych z CEZiU „Kopernik”, pokaz udzielania pierwszej pomocy poprowadzony przez harcerzy z wyszkowskiego hufca oraz konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie. Do tańca tradycyjnej PaTowskiej Belgijki i Wygłupiaczka porywali uczestników uczniowie z Gimnazjum w Leszczydole Nowinach.

W Wyszkowskim Głosie Profilaktyki udział wzięły PaTporty z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, Gimnazjum nr 3 w Rybienku Leśnym, Gimnazjum w Leszczydole Nowinach, CEZiU „Kopernik”, Zespół Szkół nr 3 w Wyszkowie oraz PaTport z Woli Mystkowskiej. Duża liczbę uczestników stanowili uczniowie Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie, które tego dnia otrzymało nominację i dołączyło do grona wyszkowskiej społeczności PaT.

Na sali nie zabrakło też osób dorosłych wspierających młodzież - nauczycieli i pedagogów. Życzenia z okazji Dnia Dziecka złożyli również obecni na imprezie zastępca Burmistrza Wyszkowa pani Aneta Kowalewska, Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie insp. Michał Toporkiewicz oraz zaproszeni goście - przedstawiciele Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Punktem kończącym Wyszkowski Głos Profilaktyki był Zryw Wolnych Serc. Przez jedną minutę wszyscy razem wybijali symbolicznie rytm serca, promując  w ten sposób  wolność od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Powrót na górę strony