Aktualności

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Pomógł anonimowy telefon

Data publikacji 05.06.2017

Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie, każdy sposób jest dobry by powstrzymać kierującego pojazdem po spożyciu alkoholu. Doskonale wiedziała o tym osoba, która nie zawahała się i o swoich podejrzeniach poinformowała wyszkowskich policjantów. Po anonimowym zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali pijanego kierowcę opla. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze. Aby zapobiegać takim sytuacjom policjanci w codziennej służbie  prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Cieszy też fakt,  że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy widząc podejrzane manewry kierujących reagują i informują policję.

To właśnie dzięki takiej godnej naśladowania reakcji obywatela w sobotę (03.06.) policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 53-letniemu mieszkańcowi pow. wyszkowskiego, który wsiadł za kierownicę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Po anonimowym zgłoszeniu mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w Deskurowie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 2 promile. Okazało się również, że 53 latek nie posiada uprawień do kierowania samochodem.

Sprawca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz za jazdę bez wymaganych uprawnień.

Powrót na górę strony