Aktualności

Zawracał na skrzyżowaniu– spowodował wypadek

Data publikacji 13.08.2021

Wyszkowscy policjanci badają okoliczności i przebieg wypadku drogowego do którego doszło na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą podporządkowaną w miejscowości Olszanka. W wyniku zderzenia osobówki z busem do szpitala z obrażeniami zostały przewiezione 2 osoby. Droga do Pułtuska przez około dwie godziny była zablokowana, a samochody kierowane na objazdy. Policjanci nieustannie apelują o ostrożność i rozwagę.

Do groźnego wypadku drogowego doszło po godzinie 5 rano w miejscowości Olszanka na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 618 z ul. Główną. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego, 29-letni kierowca busa jadąc od strony miejscowości Łosinno nieprawidłowo wykonał manewr zawracania na skrzyżowaniu obu dróg czym nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej osobowym citroenem, która jechała również w kierunku Wyszkowa. W wyniku tego manewru doszło do zderzenia pojazdów. Do szpitala trafiła 34-letnia kierująca osobówką jak i kierowca busa. O dużym szczęściu mogą mówić pasażerowie citroenów, którym nic się nie stało. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Technik kryminalistyki na miejscu wykonał m.in. oględziny miejsca wypadku, pojazdów, sporządził szkice zdarzeniowe, zabezpieczył ślady. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Wyszkowscy policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że na drodze jestem odpowiedzialni nie tylko za siebie ale także za innych uczestników ruchu. Każdy wykonywany manewr musi być bezpieczny. Dlatego lepiej upewnić się  kilka razy nim doprowadzić tragedii.

 

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony