Dziś i jutro policyjne działania „Motocykl” - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dziś i jutro policyjne działania „Motocykl”

Data publikacji 08.04.2017

W weekend 8 i 9 kwietnia w godzinach 6:00-22:00 wyszkowscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą „Motocykl ”. Ich celem będzie ograniczenie ilości kierujących motocyklami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego, a także eliminowanie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym powodowanych przez kierowców jednośladów.

Okres wiosny i lata to czas, gdy po drogach porusza się mnóstwo jednośladów. Motocykle, skutery, motorowery, to doskonałe środki transportu, gdy jest słonecznie i ciepło, pod warunkiem jednak, gdy korzysta się z nich z rozsądkiem i świadomością zagrożeń jakie ze sobą niosą. Zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych jest jednym z priorytetów wyszkowskiej policji, dlatego dzisiaj i jutro w godzinach 6:00-22.00 wyszkowscy policjanci przeprowadzą działania pod hasłem „Motocykl”. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów i nadmierny hałas.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń.

Do kierujących samochodami natomiast apelujemy o kilkukrotne patrzenie w lusterka przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa.

Ze swej strony policjanci, których zadaniem jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa na drogach, także tym, którzy kierują motocyklami będą stanowczo reagować na wszelkie wykroczenia.

Powrót na górę strony