Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie zatrzymanie pijanej kierującej

Data publikacji 31.03.2017

Odpowiedzialny kierowca zabierając kluczyki, uniemożliwił dalszą jazdę kompletnie pijanej kobiecie i wezwał na miejsce policję. Kierująca oplem miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (30.03.) wyszkowscy policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że w Leszczydole Nowinach zatrzymana została pijana kobieta kierująca oplem. Z relacji zgłaszających wynikało, że kobieta podjechała pod sklep parkując pojazd nieprzepisowo po czym chwiejnym krokiem poszła na zakupy. Kiedy po chwili wyszła i chciała odjechać zgłaszający wyrwał jej kluczki i o całej sytuacji natychmiast powiadomił policję. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości przez policjantów ruchu drogowego okazało się, że 61-letnia mieszkanka gm. Wyszków  miała w organizmie prawie 2 promile. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Odpowie teraz przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi jej wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Niestelu, mimo tragicznych zdarzeń drogowych i  konsekwencji jazdy "na podwójnym gazie" nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Wielkie podziękowania należą się osobom, które nie pozostały obojętne na taki widok. Być może dzięki takiej postawie nie doszło do tragedii na drodze.

st. sierż. M. Gierlicka

Powrót na górę strony