Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość, a prawo jazdy stracił za punkty karne. Jazdę przerwała grupa SPEED

Data publikacji 24.02.2021

Policjanci ze Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymali do kontroli daewoo, którego kierujący jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 70 km/h. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna stracił prawo jazdy za przekroczoną liczbę punktów karnych.

Dzisiaj o godzinie 8.30 w Turzynie policjanci wyszkowskiego ruchu drogowego wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED weryfikowali zgłoszenie na KMZB – przekraczanie dozwolonej prędkości. Ich uwagę zwrócił jadący samochód osobowy. Kierowca w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywała „pięćdziesiątka”, jechał z prędkością 70 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna stracił swoje prawo jazdy za przekroczenie limitu 24 punktów karnych.

35-letni mieszkaniec Wyszkowa za popełnione wykroczenia został ukarany wysokimi mandatami karnymi, a pojazd przekazali bratu, który posiada uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, jest nadmierna i niedostosowana do warunków drogowych prędkość. Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu!

 

kom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony