Aktualności

Leżąca na drodze kurtka – prawdopodobną przyczyną wypadku

Data publikacji 08.01.2021

Kierowca w trakcie wyprzedzania gwałtownie odbił i stracił panowanie nad samochodem, ponieważ myślał że na drodze leży człowiek. Auto rozbiło się na drzewie, a do szpitala zostały przewiezione dwie osoby. Dalsze postępowanie policjantów wyjaśni szczegółowy przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

Do wypadku drogowego doszło w Lucynowie na ul. Warszawskiej około godz. 8.50. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący toyotą, 65-letni mieszkaniec gminy Dąbrówka, jadąc z Wyszkowa, podczas  wykonywania manewru wyprzedzania autobusu, zobaczył leżącą na drodze żółtą kurtkę.  Mężczyzna wystraszył się, że na jezdni może znajdować się człowiek i gwałtownie odbił kierownicą. W efekcie stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu, gdzie uderzył w drzewo. Do szpitala trafili z obrażeniami ciała kierowca i pasażer.

Z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o wzmożoną czujność na drodze. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do panujących  warunków oraz swoich umiejętności, tak abyśmy nie stracili kontroli na kierowanym pojazdem. Natomiast do pieszych zwracamy się z prośba o nosze elementów odblaskowych nawet na terenie miasta. Ten mały błyszczący „gadżet” może uratować nasze zdrowie, a nawet życie.

 

kom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony