Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

108 km/h przez Wyszków

Data publikacji 08.01.2021

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który w obszarze zabudowanym jechał 108 km/h.

W środę, 6 stycznia, o godzinie 18.00, w Wyszkowie na ul. Pułtuskiej policjanci ruchu drogowego Komedy Powiatowej Policji w Wyszkowie zatrzymali do kontroli drogowej zbyt szybkiego kierującego dacią, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością o 58 km/h wyższą niż jest dopuszczalna.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości na terenie miasta, 30-letniemu mieszkańcowi gminy Wyszków mundurowi zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

kom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony