Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dachowanie na krajowej 62. Apelujemy o ostrożność na drodze

Data publikacji 29.12.2020

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku drogowego do którego doszło na drodze krajowej nr 62 wyjaśniają wyszkowscy policjanci. W wyniku dachowania do szpitala zostały przewiezione dwie osoby. Apelujemy do ostrożność na drodze.

Do groźnego wypadku drogowego doszło wczoraj o godzinie 9.15 na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Popowo Letnisko. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierowca jadąc w stronę Serocka stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu gdzie dachował. Kierowca i pasażer z Wyszkowa zostali przewiezieni do szpitala. Ruch na krajówce odbywał się wahadłowo. Policjanci wykonywali oględziny, szkice i dokumentację fotograficzną niezbędną do wyjaśnienia szczegółowego przebiegu i okoliczności wypadku.

Na drogach panuje deszczowa oraz mroźna aura. Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie zapominajmy o tym, że w przypadku ,,deszczu” samochód potrzebuje dużo większej drogi hamowania. Podczas opadów deszczu jezdnia nie sprzyja też kierującym, w takich warunkach pamiętając o tym, że mamy zmniejszoną przyczepność zdecydowanie powinniśmy zmniejszyć prędkość i dostosować naszą jazdę do aktualnych warunków na drodze.

Prędkość dopuszczalna w czasie opadów deszczu, czy mrozu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony