Aktualności

Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo – Zgłoś zagrożenie na KMZB

Data publikacji 16.02.2022

Wyszkowscy policjanci niemal codziennie otrzymują nowe zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku 2020 roku chwili obecnej funkcjonariusze z Wyszkowa otrzymali blisko 2 tysiące zgłoszeń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu. Każde zgłoszenie napływające od Państwa jest przez nas wnikliwie sprawdzane, a we wskazanych miejscach pojawiają się funkcjonariusze.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Jest to innowacyjne narzędzie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa.

Od stycznia 2020 roku do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa 1993 zgłoszenia, które dotyczyły różnego rodzaju zagrożeń. Najwięcej zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości (1162), spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (257) oraz miejsc grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją (121). Dziękujemy Państwu za wszystkie otrzymane sygnały.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po dodaniu zgłoszenia we wskazane miejsce kierowani są policjanci, którzy weryfikują dane zgłoszenia. Jeśli się potwierdzi wtedy w te miejsce dyslokowana jest większa liczba policyjnych patroli w celu eliminacji zagrożenia.

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony