Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany uderzył w drzewo

Data publikacji 21.12.2020

Bezmyślność kolejnego kierowcy omal nie doprowadziła do tragedii. Mężczyzna na łuku drogi w miejscowości Nowa Wieś nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo. Alkomat wykazał w jego organizmie dwa promile alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Zanim zdecydujemy się na tak nieodpowiedzialne zachowanie pomyślmy nad konsekwencjami. W jednej chwili możemy być sprawcami dramatu wielu niewinnych osób.

Informacja o zdarzeniu drogowym w miejskości Nowa Wieś  trafiła do oficera dyżurnego o godzinie 0.45 w nocy z soboty na niedzielę. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mieszkaniec Rząśnika na łuku drogi stracił panowanie nad volkswagenem i uderzył w przydrożne drzewo, w wyniku czego pojazd obrócił się w przeciwnym kierunku jazdy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie mężczyzny 2 promile alkoholu. Policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle natychmiast zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. Teraz musi on się liczyć z surowymi konsekwencjami. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi sądowy zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz do 2 lat pozbawienia wolności. Na całe szczęście tym razem nikt nie został ranny.

Zbliża się okres świąt. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na naszą koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędna ocenę odległości, prędkości oraz własnych możliwości.  Pijani kierowcy to śmiertelne niebezpieczeństwo. Reagujmy, kiedy podejrzewamy, że kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. To od naszej odpowiedzialnej postawy często zależy bezpieczeństwo. Bezpiecznie dojedźmy do celu.

 

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony