Aktualności

Mając ponad 2,5 promila kierował busem. Uderzył w słup energetyczny i wywrócił pojazd

Data publikacji 17.12.2020

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy z Niegowa, który kierował busem mając w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożny słup energetyczny i doprowadził do wywrócenia samochodu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu może doprowadzić do tragicznego wypadku, w którym ktoś zginie.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Wyszkowscy policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Apele Policji o rozwagę za kierownicą i o przestrzeganie zasady „ZACHOWAJ TRZĘŹWOŚĆ! NIE DLA ALKOHOLU ZA KIEROWNICĄ” niestety nie trafiają do wszystkich użytkowników dróg powiatu wyszkowskiego. Wczoraj około godziny 8.50 w łuku drogi w miejscowości Wysychy doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego, 27-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie jadąc od Niegowa w kierunku miejscowości Dębinki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny słup energetyczny, po czym auto wywróciło się na lewy bok. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie było ponad 2,5 promila alkoholu.

Za jazdę na „podwójnym gazie” 27-latek odpowie przed sądem.  Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka kara finansowa oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak widać pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom.  

 

 

kom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony