Aktualności

13-go grudnia za szybko w obszarze zabudowanym

Data publikacji 14.12.2020

Wyszkowscy policjanci ,,drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, któremu droga publiczna pomyliła się z torem wyścigowym. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Miejsce kontroli prędkości było wskazane przez internautów jako niebezpieczne na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy z nas ma prawo na niej czuć się bezpiecznie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Tym razem, jak wskazali mieszkańcy do przekroczeń prędkości miało dochodzić w Lucynowie na ul. Warszawskiej. Mundurowi szybko potwierdzili informację. W niedzielę 13 grudnia o godzinie 12.00, 37-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał aż 112 km/h. Teraz zbyt „szybki” kierowca musi pomyśleć nad innym środkiem lokomocji, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano mu prawa jazdy. Ponadto został ukarany wysokim mandatem karnym, a do jego konta kierowcy dopisano 10 punktów karnych.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.  

Apelujemy też o rozsądek na drodze. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, tym bardziej teraz, gdy warunki pogodowe są zmienne, deszcz i temperatury bliskie zera będą powodowały śliską nawierzchnię. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony