Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warto pomagać! Policjanci z Wyszkowa i Długosiodła wspierają rodziny przed Bożym Narodzeniem

Data publikacji 14.12.2020

Policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie oraz Posterunku Policji w Długosiodle zaangażowali się w pomoc potrzebującym w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Paczki z prezentami trafiają do najbardziej potrzebujących mieszkańców z terenu powiatu wyszkowskiego.

Policjantom i pracownikom przyświecał jeden cel, zorganizowanie pomocy osobom potrzebującym, znajdującym się w ciężkiej sytuacji materialnej, a jednocześnie podejmujących wszelkiego rodzaju działania w celu zmiany swojego trudnego położenia.

Policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle zaangażowali się w pomoc wybranej rodzinie z ternu gminy Długosiodło. Natomiast pracownicy oraz mundurowi włączyli się w akcję pn. „Świąteczna Paczka”, której organizatorem był Urząd Miejski oraz Ośrodek Pomocy Rodzinie.  Przez ostatnie lata wyszkowianie gromadzili się w centrum Wyszkowa na Wigilii Miejskiej, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia świąteczne. To wydarzenie stało się miejską tradycją, w której chętnie uczestniczyli mieszkańcy. Ponadto na plebanii Sanktuarium Św. Idziego organizowane było spotkanie wigilijne dla osób ubogich, samotnych i niepełnosprawnych. Obecna sytuacja epidemiczna i związane z nią obostrzenia sprawiają, że nie było możliwości zorganizowania powyższych wydarzeń. W ramach tegorocznej akcji stworzone zostały świąteczne paczki m.in. z trwałymi artykułami spożywczymi, słodyczami, środkami codziennego użytku, które trafiają do najuboższych wyszkowian.

Dodatkowo policjantki z zespołu profilaktyki społecznej przekazały sympatyczne maskotki. Każdy miś ma koszulkę, na której zamieszczony jest numer bezpłatnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz adres strony internetowej www.116111.pl. W czasie zagrożenia epidemiologicznego związanego z pandemią koronawirusa bezpośrednie spotkania i kontakty policjantów z osobami małoletnimi są znacznie ograniczone, jednak wyszkowscy policyjni profilaktycy starają się nadal w sposób aktywny promować bezpieczne zachowania wśród dzieci i młodzieży. Uświadamiają też najmłodszych, że policjanci gotowi są nieść im pomoc i wsparcie oraz bezpośrednio dbają o ich bezpieczeństwo.
 

kom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony