Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania ,,Pasy’’- podsumowanie

Data publikacji 13.03.2017

W miniony weekend wyszkowscy policjanci prowadzili działania "Pasy". Podczas akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

W piątek 10.03 i niedzielę 12.03 wyszkowscy policjanci prowadzili na ternie naszego powiatu działania „PASY”. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 100 pojazdów. Niestety, aż 37 kierujących i 9 pasażerów nie przestrzegało obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Odnotowano też jeden przypadek nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach.

Przypominamy, że za jazdę bez zapiętych pasów grozi mandat karny w wysokości 100 zł oraz 2 punkty. Za niedopełnienie obowiązku przewożenia dziecka w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu grozi mandat w wysokości 150 zł i 6 punktów, a za przewożenie pasażera niezgodnie z przepisami – 100 zł i 4 punkty. Mandatem mogą zostać ukarani zarówno kierowca, jak i pasażerowie, którzy nie podporządkują się temu obowiązkowi.

Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo, i o tym pamiętajmy zawsze wsiadając za kierownice pojazdu.

Z uwagi na fakt, że w dalszym ciągu duża liczba osób korzystających z pojazdów nie używa pasów bezpieczeństwa działania ukierunkowane na ujawnianie powyższych wykroczeń będą w dalszym ciągu prowadzone.

Powrót na górę strony