Aktualności

Policjanci w sobotę kontrolowali prędkość

Data publikacji 08.12.2020

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

W ubiegłą sobotę (05.11) policjanci na terenie Mazowsza swoją uwagę szczególnie zwrócili na kierujących, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Akcja miała charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tą prędkość rażąco przekraczali, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Na terenie garnizonu mazowieckiego tylko w ten jeden dzień policjanci skontrolowali 899 pojazdów, gdzie ujawnili 637 przekroczeń dozwolonej prędkości. Na terenie powiatu wyszkowskiego drogówka wyhamowała 24 zbyt szybko jadących kierowców.

Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

„CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH”

„Interesuje nas TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze !”

 

Powrót na górę strony