Poszukiwany do odbycia kary więzienia został zatrzymany przez patrolówkę - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Poszukiwany do odbycia kary więzienia został zatrzymany przez patrolówkę

Data publikacji 30.11.2020

Profesjonalnie przeprowadzone czynności przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie pozwoliły na zatrzymanie poszukiwanego do odbycia kary więzienia mieszkańca Wyszkowa. 62-latek wpadł w ręce mundurowych, naruszył przepisy walki z pandemią koronawirusa i ustawy o wychowaniu w trzeźwości…

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują policjanci jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Tego rodzaju osoby rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem. Zatrzymywanie osób poszukiwanych często jest poprzedzone długimi i żmudnymi ustaleniami.

W piątek 27 listopada,  policjanci z wyszkowskiego wydziału patrolowego ustalili miejsce przebywania osoby poszukiwanej do odbycia kary pozbawienia wolności.

Akcja zatrzymania 62 - letniego mieszkańca Wyszkowa policjanci przeprowadzili na ulicy Świętojańskiej w Wyszkowie . Mężczyzna był na tyle zaskoczony spotkaniem z policjantami, że przebywając w miejscu publicznym nie zdążył zasłonić ust i nosa. Jak się okazało, chwilę wcześniej naruszył  jeszcze przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

To kolejny raz kiedy to dzięki skutecznym działaniom wyszkowskich policjantów osoba nie unika odpowiedzialności karnej.

Mając na uwadze obowiązujące w naszym kraju obostrzenia, które mają na celu zwalczanie epidemii Covid-19, policjanci sprawdzają jak te nakazy są respektowane przez mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Najważniejsze jest to, aby zapewnić bezpieczeństwo jak największej grupie osób i udaremniać rozprzestrzenianie się wirusa. Mundurowi nieustannie przypominają o tym, że wszyscy mamy przede wszystkim, obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej i powinniśmy zachować odpowiedni dystans społeczny. Codziennie realizowane działania kontrolne i pomocowe, spotykają się coraz częściej z pozytywnym odbiorem. Pamiętajmy walka z pandemią koronawirusa to nasze wspólne dobro!

 

kom. Damian Wroczyński

 

 

Powrót na górę strony