Aktualności

Kolejny sukces w zwalczaniu przestępczości przeciwko mieniu. Złodziej recydywista w rękach wyszkowskich kryminalnych.

Data publikacji 30.11.2020

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie zatrzymali 46-letniego recydywistę podejrzanego o szereg kradzieży. Na swoim koncie ma włamania do garaży i domów. Śledczy przedstawili mu zarzuty. Mieszkańcowi Wyszkowa za powrót do przestępczego procederu grozi do 15 lat więzienia.

W przeciągu ostatniego miesiąca wyszkowscy policjanci otrzymali kilka sygnałów o kradzieżach z włamaniem do domów i pomieszczeń garażowych. Sprawą zajęli się kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Wszystkie zgłoszenia funkcjonariusze do walki z przestępczością przeciwko mieniu szczegółowo analizowali, badając każdą informację mogącą naprowadzić na trop złodzieja. Z ustaleń śledczych wynikało, że za kradzieżami i włamaniami prawdopodobnie stoi mężczyzna, który już wcześniej okradał mieszkańców powiatu wyszkowskiego.

Pod koniec minionego tygodnia kryminalni zatrzymali 46-letniego mężczyznę. Z zebranego na tę chwilę materiału dowodowego wynika, że wyszkowianin ma na swoim koncie co najmniej pięć przestępstw, a wśród nich kradzieże i włamania do pomieszczeń garażowych i mieszkalnych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna ukradł m.in. elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, rowery, butle z gazem i kanistry z paliwem, kosiarki, a nawet 15 butelek piwa. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 15 tys. złotych.
W przeszłości, 46-latek był już karany za podobne przestępstwa. W związku z tym, że powrócił do przestępczego procederu, przed sądem będzie odpowiadał jako recydywista. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony