DOSTAŁEŚ SMS Z PROŚBĄ O DOPŁATĘ ZA PRZESYŁKĘ? UWAŻAJ TO MOŻE BYĆ OSZUSTWO! - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

DOSTAŁEŚ SMS Z PROŚBĄ O DOPŁATĘ ZA PRZESYŁKĘ? UWAŻAJ TO MOŻE BYĆ OSZUSTWO!

Data publikacji 26.11.2020

Wiele ze świątecznych prezentów zostanie zakupionych w internecie. Dlatego policjanci ponownie przestrzegają przed oszustami na tzw. dopłatę do paczki. Oszuści wysyłają wiadomość SMS z informacją o konieczności dopłaty drobnej sumy pieniędzy za wysłaną paczkę. Wiadomość zawiera link do strony umożliwiający szybkie przekierowanie na stronę banku, a następnie konta bankowego, z którego oszuści kradną nasze pieniądze.

Apelujemy o zachowanie daleko idącej ostrożności podczas robienia zakupów w ,,sieci”.

Zwracajmy uwagę na nadawcę wysłanej wiadomości, gdyż oszuści internetowi wykorzystują mylące nazwy nawiązujące do popularnych firm kurierskich.

Nie klikajmy w niezweryfikowane linki, zwłaszcza przy dokonywaniu płatność. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej jak skontaktujemy się z firmą kurierską, tylko nie pod ten numer, jaki mamy np. w wiadomości sms, ale pod ten, który mamy zapisany do niej od lat, bądź znajduje się w internecie.

Prosimy także o dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów, czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony