Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym

Data publikacji 13.11.2020

Mając blisko 1,5 promila alkoholu zdecydował się kierować samochodem. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca na drodze wojewódzkiej nr 618 doprowadził do zdarzenia drogowego. Na całe szczęście nikt nie został ranny. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie kierowca seata, który wczoraj przed godziną 16.00 w miejscowości Stary Leszczydół na drodze wojewódzkiej uderzył w mercedesa.  Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca gminy Wyszków, prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca musi liczyć się z surowymi konsekwencjami. Grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka kara finansowa i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Po wytrzeźwieniu 53-latek odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Powrót na górę strony