Aktualności

Odwiedź KMZB i przekaż informacje o zagrożeniach w Twojej okolicy

Data publikacji 01.03.2017

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności. Jak to wgląda w Twojej okolicy ? Przekaż nam informację i zgłoś zagrożenie. Możesz to zrobić za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od 20 września 2016 roku na terenie województwa mazowieckiego działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to nowoczesne narzędzie internetowe, przy pomocy którego mieszkańcy mogą przekazywać Policji informacje na temat zaobserwowanych negatywnych zjawisk, mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa w ich miejscu zamieszkania.

Zgłoszenie takiej informacji polega na zaznaczeniu w określonym punkcie na mapie określonego rodzaju zagrożenia. Zgłoszenie jest anonimowe i służy tylko i wyłącznie do właściwego – zgodnego z oczekiwaniami społecznymi dyslokowania służby patrolowej. Dzięki zgłoszeniom policjanci otrzymują informację, gdzie należy podjąć odpowiednie działania, aby ograniczyć lub wręcz zlikwidować pojawiające się negatywne zjawiska.

Od początku funkcjonowania MKZB do 28 lutego 2017 roku mieszkańcy pow. wyszkowskiego nanieśli 357 zgłoszeń. Po dokonanej weryfikacji 129 z nich zostało potwierdzonych i podjęto działania w celu ograniczenia negatywnych zjawisk.

Najczęściej mieszkańcy zgłaszali zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym przede wszystkim przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących – ponad 90 takich zgłoszeń.

Policjanci w dalszym ciągu zachęcają mieszkańców powiatu wyszkowskiego do korzystania z tej formy  komunikacji z Policją. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Prosimy, aby z narzędzia korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Pamiętaj! Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Powrót na górę strony