Aktualności

Pijany kierowca uderza w słup. Monitoring zarejestrował zdarzenie

Data publikacji 28.02.2017

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 39-letni kierowca, który ściął słup w centrum Wyszkowa. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a będzie się jeszcze tłumaczył przed sądem. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu miejskiego. Publikujemy je ku przestrodze. Policjanci przypominają, że jazda autem pod wpływem alkoholu, to skrajna nieodpowiedzialność.

Nie ma dnia, by policjanci nie apelowali, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niestety, mimo tragedii, których sprawcami są nietrzeźwi kierowcy, zaostrzonych sankcji i utraty praw jazdy na naszych ulicach wciąż spotykamy takich kierowców. Policjanci każdego dnia zatrzymują nietrzeźwych kierujących, którzy narażają na niebezpieczeństwo i siebie i innych uczestników dróg.

Takim przykładem nieodpowiedzialności, jest zdarzenie z minionego weekendu z Wyszkowa. Kierowca opla, na drodze krajowej 62, uderzył w latarnię. Jak się okazało, 39-latek miał w organizmie pond 2 promile. W samochodzie oprócz kierowcy podróżowało jeszcze trzech pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który w najbliższym czasie za swój czyn odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia. 

Po raz kolejny przypominam, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że takim zachowaniem narażamy życie własne oraz innych kierowców. Warto podkreślić, że w roku ubiegłym na całym Mazowszu policjanci przeprowadzili prawie 1,2 mln badań trzeźwości kierowców. Zatrzymano 4403 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę na „podwójnym gazie”.

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.44 MB)

Powrót na górę strony