Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia w Starym Mystkówcu. Zginął 37 - letni motocyklista

Data publikacji 08.06.2020

Wyszkowscy śledczy wspólnie z policjantami „drogówki” pracowali w sobotę na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Starym Mystkówcu. W wypadku zginął 37-letni motocyklista. Prowadzone postępowanie wyjaśni okoliczności i przyczynę tego tragicznego zdarzenia.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę o godzinie 15.00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący motocyklem, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w znak drogowy. Motocykl po wywróceniu uderzył w 37-latka. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący jednośladem jechał bez kasku ochronnego na głowie i nie posiadał wymaganych uprawnień. Mieszkaniec gminy Somianka w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia oraz wykonali dokumentację procesową. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnią policjanci pod nadzorem prokuratury.

Sezon motocyklowy dopiero się rozpoczął, a w ciągu jednej doby na terenie powiatu wyszkowskiego zginęło dwóch kierujących jednośladem. Obaj zginęli na terenie tej samej gminy i obaj ponieśli śmierć o tej samej godzinie.  Apelujemy do wszystkich fanów dwóch kółek o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Chwila nieuwagi i brawura często niosą za sobą tragiczne skutki. Pamiętajmy życie i zdrowie mamy tylko jedno. W momencie kiedy zdecydujemy się na złamanie  przepisów pomyślmy o naszych najbliższych i ich cierpieniu, gdy przez nieodpowiedzialną decyzje nas zabraknie.

 

podkom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony