Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dachowanie na S-8

Data publikacji 06.06.2020

Kierująca fiatem jadąc drogą S-8 w stronę Białegostoku nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i straciła panowanie nad samochodem. Podróż zakończyła się dachowaniem uderzając w drzewo. Mieszkanka powiatu pułtuskiego miała wiele szczęścia, bo ze zdarzenia wyszedł cało.

Tuż po północy dyżurny wyszkowskiej komendy został powiadomiony o dachującym samochodzie na trasie S-8 w miejscowości Niegów. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że 19-letnia kierująca, mieszkanka powiatu pułtuskiego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła kontrolę nad pojazdem, w wyniku czego zjechała na pas zieleni gdzie dachowała. Swoją podróż zakończyła rozrywając siatkę oddzielającą drogę ekspresową od serwisowej i uderzając w drzewo. Młoda kobieta może mówić o dużym szczęściu, ponieważ nie odniosła żadnych poważnych obrażeń. Nie było też innych poszkodowanych w tej niebezpiecznie wyglądającej kolizji.

Policja nieprzerwalnie apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie zdrowego rozsądku na drogach. Pamiętajmy, że za kierownicę powinniśmy wsiadać wypoczęci i trzeźwi, a samochody powinny być sprawne technicznie. Prędkość bezpieczna to nie tylko prędkość określona przez znaki drogowe, to również prędkość dostosowana do naszych umiejętności kierowania pojazdem oraz aktualnie panujących warunków na drodze.

 

podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony