Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uważajmy na drodze! – wypadek z dzikim zwierzęciem

Data publikacji 03.06.2020

Lato to czas wzmożonej aktywności dzikich zwierząt, które często migrują wyznaczonymi ścieżkami przez co niejednokrotnie wybiegają na drogę tuż przed jadący pojazd. Pamiętajmy zatem o zachowaniu ostrożności podczas jazdy samochodem, a przede wszystkim zwracajmy uwagę na znaki ostrzegawcze, które uprzedzają o miejscach, gdzie występuje bądź może występować niebezpieczeństwo.

Wczoraj po godzinie 22.00 wyszkowscy policjanci zostali wezwani do wypadku drogowego z udziałem dzikiego zwierzęcia. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że do zdarzenia drogowego doszło na prostym i nieoświetlonym odcinku drogi krajowej nr 62 w miejscowości Puste Łąki. Przebiegający przez jezdnię łoś wpadł prosto pod koła citroena kierowanego przez mieszkańca gminy Łochów. 26-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w miejscach lub na odcinkach dróg, gdzie ustawione są znaki ostrzegające przed dziką zwierzyną. Pamiętajmy, że w najbliższych miesiącach dzikie zwierzęta będą przejawiać większą aktywność. Po zmroku lub wczesnym rankiem będą migrować częściej niż zwykle przebiegając przez ruchliwe drogi. 

W miejscach, gdzie ustawione są znaki drogowe ostrzegające o dzikiej zwierzynie, należy zwolnić, obserwować bacznie drogę oraz pobocze i być przygotowanym do awaryjnego hamowania. Jeśli jednak dojdzie do zderzenia, pamiętajmy by zabezpieczyć miejsce i pod żadnym pozorem nie zbliżać się do zwierzęcia. W wyniku szoku po zderzeniu z pojazdem, zwierzę może być agresywne i może nas zaatakować.  

Powrót na górę strony