Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Slalomem prosto w ręce policjantów

Data publikacji 03.06.2020

Wyszkowscy policjanci zatrzymali 52-latka, który pijany jechał skuterem. Wynik badania alkomatem wykazał 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Somianka. Kierujący jednośladem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienie wolności do 2 lat.

Policjanci z wyszkowskiej „drogówki” dbając o bezpieczeństwo lokalnej społeczności w miejscowości Leszczydół Podwielątki, wczoraj kontrolowali prędkość w terenie zabudowanym. O godzinie 17.30 mundurowi zauważyli jak w ich stronę jedzie kierujący skuterem, którego tor jazdy „slalomem” może wskazywać, że jest nietrzeźwy. By zapobiec tragedii na drodze policjanci natychmiast podjęli decyzje o zatrzymaniu  motorowerzysty do kontroli drogowej. Przypuszczenia policjantów szybko się potwierdziły. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Somianka jest kompletnie pijany, a swoim organizmie ma 2,5 promila alkoholu.  

Kierujący jednośladem za swoje naganne zachowanie dopowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna. 52- latek musi się również liczyć, że wymiar sprawiedliwości orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i może przyczynić się do wielu ludzkich dramatów na drodze.

Powrót na górę strony