Aktualności

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 08.02.2017

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć ? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa” jest dostępna na stronach internetowych Policji.

Od 20 września 2016 roku na Mazowszu funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego dnia każdy z mieszkańców może informować Policję o zauważonych przez siebie zagrożeniach poprzez zaznaczenie punktu na KMZB.

Od początku funkcjonowania mapy do końca grudnia 2016 roku na terenie powiatu wyszkowskiego policjanci odnotowali 288 zgłoszeń. Wszystkie zgłoszenia zostały zweryfikowane. W 92 przypadkach policjanci potwierdzili zgłoszenia i podjęli działania w celu ograniczenia negatywnych zjawisk. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło: przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących, spożywania alkoholu w miejscach publicznych i nieprawidłowego parkowania.

Przypominamy, by zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa:

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

st. sierż. M. Gierlicka

Powrót na górę strony