Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata z seniorami w gm. Rząśnik

Debata poświęcona seniorom odbyła się dzisiaj w Urzędzie Gminy w Rząśniku. Prelegenci rozmawiali z osobami starszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Spotkanie zainicjował Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie oraz Wójt Gminy Rząśnik.

Dzisiaj w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rząśniku odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Starsi mieszkańcy gminy Rząśnik mieli doskonałą okazję aby wysłuchać porad prelegentów, ale też zapytać o różne kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

W spotkaniu uczestniczyło około 40 osób, które powitał Wójt Gminy Rząśnik Pan Paweł Kołodziejski. Następnie, pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie nadkom. Mariusz Sycik przedstawił obraz stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu wyszkowskiego i dane dotyczące przestępstw popełnianych na osobach starszych w 2019 roku. Seniorzy obejrzeli także krótkie filmy pokazujące metody jakimi posługują się przestępcy.

Nadkom. Sycik zachęcał zebranych do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a w przypadku problemów do kontaktu z dzielnicowym.

O tematyce dotyczącej m.in. zawierania umów na pokazach, w domu lub telefonicznie mówił Pan Tomasz Cudny - Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta uczulając seniorów chociażby na podpisywanie dokumentów pod presją czasu, czy wyjątkowo okazyjnej oferty sprzedaży różnych towarów.  

Na bardzo ważny obecnie temat mówiła Pani Emilia Stoszewska - przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wyszkowie, która przekazała informacje dotyczące nowego koronawirusa oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.

Ostatnim punktem debaty był panel dyskusyjny, podczas którego głos zabrali uczestnicy spotkania.

W debacie udział wzięli również dzielnicowi oraz przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rząśniku.

mł. asp. M. Gierlicka

 

Powrót na górę strony