Aktualności

Kolejne potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych

Data publikacji 30.01.2017

Wyszkowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę na skrzyżowaniu ul. Pułtuskiej z ul. 1 Maja w Wyszkowie. Kierująca BMW potrąciła przechodząca na pasach pieszą.

W sobotę (28.01) około godz. 8.00 dyżurny KPP w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie o potraceniu pieszej do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Pułtuskiej z ul. 1 Maja. Ja wynika ze wstępnych ustaleń kierująca bmw, 19 letnia mieszkanka Wyszkowa potrąciła znajdującą się na przejściu dla pieszych 69 letnią kobietę. Policjanci podejrzewaj , że do wypadku mogła przyczynić się jazda z zamarzniętymi szybami samochodu, których kierująca nie oczyściła przed ruszeniem w drogę. W wyniku zdarzenia piesza doznała ogólnych potłuczeń ciała. Sprawę prowadzą wyszkowscy policjanci.

Policja przypomina o konieczności właściwego przygotowania pojazdu przed ruszeniem w drogę, szczególnie w okresie zimy, gdy auta pokryte są często śniegiem i lodem. Z zapisów art. 66 prawa o ruchu drogowym wynika obowiązek takiego utrzymania auta, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dotyczy to także samochodów, które wiozą na dachu czapę śniegu lub mają ograniczoną widoczność z powodu zamrożonej szyby. Poruszanie się takimi pojazdami to wykroczenie, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

Powrót na górę strony