Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy na przejściu dla pieszych

Data publikacji 18.01.2017

Wyszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w którym poszkodowana została 84 letnia piesza. Jest to drugi wypadek w przeciągu kilku ostatnich dni, gdzie na znakowanym przejściu dla pieszych dochodzi do potrącenia. Policjanci apelują o ostrożność.

W poniedziałek (16.01.) przed godz. 9.00 na ul. Sowińskiego w Wyszkowie kierowca toyoty potrącił przechodzącą na przejściu dla pieszych 84 letnią mieszkankę Wyszkowa. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

W ubiegłym tygodniu (10.01) również na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. I AWP kierująca fordem potrąciła będącą na pasach 54 letnią mieszkankę naszego miasta. Poszkodowaną przetransportowano do szpitala.

W obu przypadkach kierującym zatrzymano prawo jazdy. Dokładne okoliczności tych zdarzeń  wyjaśniają wyszkowscy policjanci.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców aby zachować ostrożność szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Zwłaszcza o tej porze roku, kiedy warunki na drogach są trudniejsze, a droga hamowania znacznie dłuższa - przewidywanie, zwalnianie przed przejściami, zatrzymywanie się - aby udzielić pierwszeństwa pieszemu powinny towarzyszyć każdemu rozsądnemu kierowcy. Pamiętajmy, że następstwem niewłaściwego zachowania na drodze może być nie tylko  doznanie obrażeń zdrowotnych, ale też śmierć człowieka.

st. sierż. M. Gierlicka

Powrót na górę strony