Aktualności

Pijany śmiertelnie potrącił pieszą, najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 11.01.2017

Wyszkowscy policjanci zatrzymali 45-latka, który kierując w stanie nietrzeźwości śmiertelnie potrącił kobietę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi, a mimo to wsiadł za kierownicę samochodu. Jazda zakończyła się tragicznie. Samochód uderzył w idącą chodnikiem pieszą. Niestety na skutek odniesionych obrażeń kobieta zmarła w szpitalu.

W minioną sobotę po południu w miejscowości Dalekie w powiecie wyszkowskim doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszej. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia 45-letni kierujący daewoo lanos najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków jakie panowały na drodze. Wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w idącą chodnikiem 82-letnią pieszą. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Tam niestety zmarła.


Jak się szyko okazało mężczyzna, który siedział za kierownicą lanosa był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu. Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali też  jego prawo jazdy.
Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Wyszkowie mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Teraz za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Policjanci apelują aby reagować w sytuacji gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu. A jeśli mamy podejrzenia, że kierujący jest pijany należy niezwłocznie powiadomić Policję. Pamiętajmy, że w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii, być może kogoś z naszych bliskich.

st. sierz. M. Gierlicka

Powrót na górę strony