Aktualności

Nadchodzą silne mrozy. Policja apeluje o pomoc

Data publikacji 04.01.2017

Na najbliższe dni meteorolodzy zapowiadają silne mrozy, dlatego Policja apeluje, by nie przechodzić obojętnie obok tych, którzy są bezdomni i nie mają się gdzie schronić oraz o pomoc osobom starszym lub samotnym. Zagrożenie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Każdego roku wraz z nadejściem chłodniejszych nocy policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. To one są głównie narażone na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka także osoby starsze, samotne, które nie radzą sobie z ogrzewaniem domów i zapewnieniem odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Jedną z częstszych przyczyn zamarznięć jest także alkohol, który złudnie daje uczucie ciepła. W rzeczywistości jednak w stanie upojenia organizm wychładza się znacznie szybciej.

Na najbliższe dni meteorolodzy zapowiadają silne mrozy, dlatego Policja apeluje, by nie przechodzić obojętnie obok tych, którzy są pijani czy bezdomni i nie mają się gdzie schronić oraz o pomoc osobom starszym lub samotnym.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Informację o możliwościach pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia można uzyskać, dzwoniąc do:

  • Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie tel. 29 742 40 97 lub 29 742 49 02
  • Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej w Brańszczyku tel. 29 679 40 40
  • Gminnego Ośrodka Pomocy Społeczne w Długosiodle tel. 29 741 21 58 
  • Gminnego Ośrodka Pomocy Społeczne w Rząśniku  tel. 29 592 92 73
  • Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Somiance tel. 29 741 88 79
  • Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabrodziu tel. 29 757 12 62
Powrót na górę strony