Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie sylwestrowego weekendu

Data publikacji 02.01.2017

Miniony weekend sylwestrowy można uznać za bezpieczny. Funkcjonariusze nie odnotowali zdarzeń z nieostrożnym obchodzeniem się z petardami. Na drogach pow. wyszkowskiego odnotowano jeden wypadek drogowy i zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.

Dla wielu z nas Sylwester to czas zabawy i relaksu, natomiast dla policjantów jest to czas intensywnej pracy. Tak jak i w latach ubiegłych w sylwestrowy weekend o bezpieczeństwo mieszkańców dbała większa niż zwykle liczba funkcjonariuszy. Zwracano uwagę na stan trzeźwości kierujących, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracano także na zachowanie kierujących, jak i pieszych w rejonach przejść dla pieszych. Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach dworców, a także na osiedlach mieszkaniowych.

Miniony weekend sylwestrowy można uznać za bezpieczny. Funkcjonariusze nie odnotowali zdarzeń z nieostrożnym obchodzeniem się z petardami.

Na drogach pow. wyszkowskiego odnotowano jeden wypadek drogowy i zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.

Do wypadku doszło w sobotę (31.12) około godziny 13.00 w miejscowości Porządzie. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu zdarzenia, 21 letni kierowca bmw wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki renault. Kierowca renault aby uniknąć zderzenia z bmw odbił na przeciwny pas ruchu, po czym zjechał na pobocze a następnie uderzył w drzewo. Kierowca z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala.  W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 18 letni kierowca renault posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają wyszkowscy policjanci.

st. sierż. M. Gierlicka

Powrót na górę strony