Aktualności

Podsumowanie projektu " Aktywny i świadomy senior w świecie finansów"

Data publikacji 13.02.2019

Fantastyczna atmosfera, dużo radości i niespodzianek. Tak można podsumować spotkanie seniorów z policjantami i przedstawicieli wyszkowskich instytucji, którzy włączyli się w realizację projektu, którego głównym celem było podniesienie świadomości osób starszych w obszarze finansowym.

Wczoraj odbyło się podsumowanie projektu "  Aktywny i świadomy senior w świecie finansów"  którego celem było przede wszystkim zwiększenie świadomości osób starszych /65+/ w obszarze finansowym i bezpieczeństwa, tj. w codziennym obcowaniu z finansami, bankomatami i operacjami finansowymi realizowanymi drogą elektroniczną oraz w zakresie przestępstw dokonywanych w bankowości elektronicznej i przestępstw, na które narażeni są seniorzy. 

Na posumowaniu , swoją obecnością zaszczycili nas seniorzy z Domu Dziennego Pobytu Seniora w Wyszkowie. Nie zabrakło również przedstawicieli instytucji, którzy z wielką radością włączyli się w pomoc w realizacjię projektu.Przyjazna atmosfera, pełna radości i niespodzianek, tak można podsumować wczorajsze spotkanie. Można było podziwiać wystawę rękodzieła przygotowaną przez seniorów oraz prac plastycznych przygotowanych przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Wyszkowie,  nie zabrakło śmiechu i tanecznej  zabawy . Dużym zaskoczeniem dla wszystkich gości był przygotowany przez funkcjonariuszy policji film, obrazujący przebieg realizowanego już od początku stycznia 2019 r. projektu.

Realizacja tego projektu nie byłaby jednak możliwa gdyby nie wsparcie i pomoc wielu osób . Komendant Powiatowej Policji w Wyszkowie insp. Michał Toporkiewicz wraz z zaangażowanymi w realizację projektu policjantami, chcieliby  złożyć podziękowania dla:

Seniorów z Domu Dziennego Pobytu Seniora w Wyszkowie oraz Pani Dorocie Wojtkowskiej i liderowi seniorów Panu Edwardowi Piaseckiemu, za zaangażowanie, miłą atmosferę, radość na twarzach , pomysłowość i otwartość.

Zastępcy Burmistrza Wyszkowa  Pani Anecie Kowalewskiej, z którą wspólnie mogliśmy realizować projekt, a  bez której wsparcia i zaangażowania  nie byłoby to możliwe.

Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie mł. bryg.mgr.inż. Markowi Krzyżańskiemu i strażakowi Jakubowi Bernaciakowi,  dzięki którym nasi seniorzy w sposób teoretyczny i praktyczny mogli poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Powiatowemu Rzecznikowi Praw Konsumenta Panu Tomaszowi Cudnemu, za  wskazówki i zapewnienie bezpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa konsumenckiego w zakresie ochrony interesów konsumentów.

Przedstawicielom banku PKO BP w Wyszkowie Pani Iwonie Zielińskiej oraz Paniom Justynie Dąbrowskiej i Justynie Pietruszce, za cenne rady dotyczące  korzystania z nowoczesnych usług bankowych, zagrożeń wynikających z korzystania z bankomatów, a także rozpoznawania autentyczności banknotów i monet.

Dyrektor Przedszkola nr 2 w Wyszkowie Pani Agnieszce Łuczyńskiej,  oraz wszystkim przedszkolakom i wychowawcom, zaangażowanym w przygotowanie spektaklu dla seniorów z okazji " Dnia Babci i Dziadka" ,  który mogliśmy obejrzeć na deskach Wyszkowskiego Domu Kultury w Wyszkowie.

Dyrektorom Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Wyszkowie Pani Edycie Jarosz i Dorocie Kamińskiej oraz uczniom zaangażowanym w realizację projektu, za przygotowanie wystawy pn. " Bezpieczny senior w świecie finansów"

Dziękujemy, za waszą obecność, pomoc i wsparcie.

 

st.sierż. Wioleta Szymanik

 

 

 

Powrót na górę strony