Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości”

Data publikacji 09.01.2019

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wyszkowscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze zatrzymali 13 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

We wtorkowych działaniach uczestniczyło 10 funkcjonariuszy drogówki. Policjanci skontrolowali 28 pojazdów, ujawnili 13 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na naszych drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

Powrót na górę strony